"Jak Zrobić Bloga i Jak Go Pozycjonować w Google..."


Udało się, strona jest na pożądanej pozycji, co dalej?


Jeśli wykonałeś wszystkie zadania i udało Ci się dojść do pierwszego miejsca w Google to nie powinieneś się martwić. Raczej nie spadniesz zbyt szybko w dół.

Wyprzedzenie cię zajmie twojej konkurencji trochę czasu. Tym bardziej, że nie wszystkie linki jakie kierują do twojej strony zostały już przez Google zindeksowane, więc prawdopodobnie wciąż z dnia na dzień ich przybywa.

Ale czy zaprzestanie dalszego linkowania nie odbije się negatywnie na pozycję twojej strony?

Owszem, odbije się i bardzo możliwe, że bez dalszego budowania zaplecza twoja pozycja po pewnym czasie zacznie spadać. Ale nie jest to na 100% pewne.

Jak już wspominałem wcześniej, celem Google jest dostarczyć internautom wartościowych informacji, takich które odpowiedzą na ich pytania i potrzeby. Jeśli więc twoja strona spełnia te warunki, jest lubiana przez odwiedzających i często aktualizowana, wzbogacana o nową treść to nie masz powodów aby martwić się o swoją pozycję.

Google wydało miliony na przygotowanie algorytmu, który bada ten element. I uwierz mi, działa on bardzo dobrze i nie da się zbyt łatwo oszukać.

Np. tzw. ‘współczynnik odrzuceń’ informuje Google jaki procent ludzi, którzy wejdą na twoją stronę opuści ją bez przejścia na kolejną podstronę. Jeśli internauci wejdą na stronę i w przeciągu kilkunastu sekund opuszczą ją kontynuując poszukiwania, oznacza to dla Google, że twoja strona nie spełnia ich oczekiwań i nie jest przez nich lubiana. Wtedy nie będzie miało znaczenia jak wiele linków zdobędziesz.

Jeśli chcesz przetrzymać internautów na swojej stronie jak najdłużej to musisz zadbać o ciekawą treść, nagłówki, nawigację na stronie, jaj przejrzystość – czytelność, a także odsyłać ich po więcej na kolejne podstrony.

Dobrym sposobem może być też umieszczenie ciekawego filmu na stronie. Ludzie lubią oglądać filmy, a te trochę zazwyczaj trwają.

To wszystko przełoży się na ‘czas spędzony na stronie’, co również ocenia Google. Im dłużej tym lepiej, bo to oznacza, że zawartość strony jest interesująca.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *